• Hotelarsko - Turystyczne Q&A - RST w Polanicy Zdroju

• Jakie trzeba mieć wykształcenie, aby pracować w hotelu?

Ile można zarobić w branży turystycznej?

Czy po skończeniu takiej szkoły jak RST można pracować w zagranicznych resortach wakacyjnych?

Na te i kilka innych pytań odpowiedział gość naszego projektu pt.: „Hotelarsko-turystyczne Q&A”. Był nim Patrick Schymatzek – obecnie manager hotelu B&B w Ravensburgu w Niemczech. Odpowiedział na kilka pytań zadanych przez nasze uczennice. Zadanie nie było łatwe, ponieważ dziewczyny zajmowały się również tłumaczeniem wypowiedzi Patricka na język polski i tworzeniem napisów do filmu, abyśmy mogli dotrzeć z treścią do jak największej liczby widzów a przy okazji szlifować nasz niemiecki! Cały projekt odbywał się pod okiem naszej germanistki Agnieszki Zajączkowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia!

• Pozdrowienia

• Najserdeczniejsze pozdrowienia z Malmö w Szwecji przesyła druga grupa mobilnościowa z Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju, odbywająca czterotygodniowe praktyki zawodowe w programie Erasmus+, pt. „Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy 2” oraz grupa nauczycieli odbywająca dwutygodniowy kurs języka angielskiego, pt. „Praktyczne kształcenie nauczycieli na europejskim rynku turystycznym”.