• Uwaga!

• Kandydaci, którzy aplikowali do projektu FERS "Europejska turystyka w praktyce" proszeni są o stawienie się w dniu 20 maja 2024r. o godz. 12.15 w Sali Medialnej celem odbycia rozmowy kwalifikacyjnej.

Serdecznie zapraszamy 🙂

• Warsztaty i kursy barmańskie w RST

• W tym roku szkolnym, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i kursy barmańskie.Spora grupa uczniów zdobyła nowe umiejętności i poznała tajniki sporządzania drinków i koktajli.Właśnie zakończył się kolejny kurs prowadzony przez Pana Dariusza Owczarka, właściciela Agencji Barmańskiej OryginalnyBar.pl.Dziękujemy bardzo za ciekawe i profesjonalne zajęcia💐.

• Przepiękna rocznica – 96. urodziny pana Tytusa Wyczałka, kapitana w stanie spoczynku

• 10 maja 2024 roku delegacja złożona z przedstawicieli polanickich instytucji, odwiedziła pana Tytusa Wyczałka w jego domu. Regionalną Szkołę Turystyczną w Polanicy-Zdroju reprezentowała pani dyrektor Anetta Witkowska. W imieniu grona pedagogicznego i społeczności szkolnej przekazała z serca płynące życzenia w podziękowaniu za wszystkie lekcje historii z jego udziałem. Życzyła Jubilatowi długich lat życia w dobrym zdrowiu i dużo powodów do radości w toczącej się historii najnowszych czasów. Podziękowała za trudy i owoce minionych lat – odwagę, determinację, niezłomność i wytrwałość w walce o wolną i suwerenną Polskę.

Pan Tytus Wyczałek może być dumny ze swojej metryki. Zapisał się na kartach naszej historii złotymi literami. Od dziecka był wierny Ojczyźnie, przejawiał wzorową aktywność i dumę z bycia Polakiem. To poczucie więzi z narodem i Ojczyzną wpisane jest w jego wychowanie w duchu wartości patriotycznych. Wyniósł je z domu rodzinnego, a przede wszystkim ze szkoły w Mielcu.

Pan Tytus Wyczałek, mimo lat i stanu zdrowia jeszcze do niedawna ze Sztandarem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Obwód Ziemi Kłodzkiej uczestniczył w lokalnych uroczystościach patriotycznych i rodzinnym Mielcu. Swoją postawą dawał wzorowy przykład dbałości o Ojczyznę. Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek! W czasach, w których żyjemy, w obliczu wojny w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie szczególnie aktualne jest dążenie do utrzymania pokoju na świecie. Uczmy się z przekazów świadków historii. Pozostaje być w nadziei, że ,,Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie”.

Szkoła dziękuje rodzinie za miłe przyjęcie.

Tekst: Danuta Droździk, Foto: doba.pl

• QUIZ O KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy wszystkich uczniów i gości do rozwiązania quizu. Poniżej link, wypełnienie quizu nie wymaga logowania, nie są zbierane żadne dane. Miłej zabawy.