Aktualności
- 12.06.2026

Uczniowie klas piątych, klasy 4a oraz kilkoro uczniów z klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Karpacza pod hasłem „Zwiedzaj Dolny Śląsk”. Wycieczka została w całości przygotowana i zorganizowana przez Symulacyjne Biuro Podróży Alibaba Tour, prowadzone przez uczniów Technikum Organizacji Turystyki z Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.
Pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty przy Kolorowych Jeziorkach w Rudawach Janowickich. Był to doskonały wstęp do górskich wędrówek. Następnie odwiedziliśmy interaktywne muzeum Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, gdzie poznawaliśmy legendy i ciekawostki związane z regionem. Kolejnym wyzwaniem było wejście na zamek Chojnik oraz poznanie historii księżniczki Kunegundy. Po dniu pełnym atrakcji dzieci odpoczywały w pensjonacie „Królowa Śniegu”, a wieczór spędziły aktywnie, grając w siatkonogę.
Drugiego dnia czekała nas prawdziwa górska wyprawa. Towarzyszył nam przewodnik i ratownik GOPR, który najpierw zaprosił nas do siedziby GOPR-u. Uczniowie mogli z bliska poznać sprzęt ratowniczy, usiąść w pojazdach wykorzystywanych podczas akcji ratunkowych oraz dowiedzieć się więcej o pracy ratowników. Następnie wyjechaliśmy na Kopę, zdobyliśmy Śnieżkę, a podczas wędrówki odwiedziliśmy schroniska: Dom Śląski, Strzechę Akademicką, Samotnię oraz Schronisko „Nad Łomniczką”. Zwiedziliśmy również zabytkowy kościół Wang. Wieczorem, w nagrodę za trud górskiej wędrówki, relaksowaliśmy się w kompleksie basenów Tropicana w Hotelu Gołębiewski, co sprawiło dzieciom ogromną radość.
Trzeciego dnia przywitał nas deszcz, jednak nie przeszkodził on w realizacji kolejnych atrakcji. W płaszczach przeciwdeszczowych podziwialiśmy piękno Wodospadu Szklarki oraz Wodospadu Kamieńczyka. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Starą Kopalnię w Wałbrzychu, gdzie uczniowie poznawali historię górnictwa i trudną pracę wałbrzyskich górników.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że Dolny Śląsk na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów jako jeden z najpiękniejszych regionów Polski. ❤️
Chcieliśmy serdecznie podziękować symulacyjnemu biuru podróży Alibaba Tour z naszej sąsiedzkiej Regionalnej Szkoły Turystycznej, pod opieką Pani Edyty Zarzyckiej- Kościeszy za przygotowanie tak ciekawej i atrakcyjnej wycieczki oraz zadbanie o każdy drobny szczegół związany z jej realizacją. DZIĘKUJEMY
Autor: Małgorzata Zawada
- 3.06.2026

Nasi fantastyczni animatorzy znowu w akcji. Tym razem 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka z najmłodszymi spotkaliśmy się na nowym placu zabaw w Polanicy-Zdroju, gdzie razem z Teatrem Zdrojowym przygotowaliśmy dla nich animacje, kolorowe warkoczyki, błyszczące brokatowe tatuaże i malowanie buziek.
Dziękuejmy bardzo naszym wspaniałym animatorom- za to, że sprawiacie, iż świat jest piękniejszy - dając dzieciom uśmiech i zabawę. Jesteście NAJLEPSI . Dla Was również- wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka ❤️
- 1.06.2026
- 1.06.2026

Emocje po konkursie o tytuł Animatora Maja wciąż nie opadły! ✨ Wszystkie balonowe zoo, niesamowite kształty i kreatywne konstrukcje dosłownie zachwyciły nasze jury. Wybór był niezwykle trudny, ale decyzja zapadła! 🏆
🥇 Tym razem zaszczytny tytuł wędruje do Malwiny Raczuk z klasy 1t! Twoja wyobraźnia i precyzja nie miały sobie równych! 👏🎉
Jury postanowiło przyznać również dwa wyjątkowe wyróżnienia. Trafiają one do:
🥈 Zofii Zawady-Budny
🥈 Nikoli Cichowskiej
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni oraz wyróżnionym dziewczętom! Wielkie brawa za Waszą kreatywność, energię i zaangażowanie. Jesteśmy z Was ogromnie dumni!👌👌👌
- 1.06.2026

Dzień Dziecka w Teatrze Zdrojowym to już tradycja, która zawsze przynosi mnóstwo uśmiechu! 🥰 W tym roku, dzięki niezastąpionym animatorom z Regionalnej Szkoły Turystycznej, zabawa była po prostu fantastyczna! 🥳🎈
Kolorowe warkoczyki, błyszczące brokatowe tatuaże i zjawiskowe malowanie buzi – działo się tak dużo, że trudno to opisać słowami! 🤩 Najmłodsi opuszczali Teatr z wielkimi uśmiechami i głowami pełnymi pięknych wspomnień.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a ekipie z RST za niesamowitą energię i zaangażowanie!!❤️❤️
- 18.05.2026 r.


