• Procedura rekrutacji - do pobrania

Załącznik nr. 2

PROCEDURA REKRUTACJI

do projektu „ Europejska turystyka w praktyce”

Procedura selekcji i wyboru uczestników projektu  zapewnia równe szanse dla wszystkich zainteresowanych.

Kryteria naboru:

1. ocena z zachowania z ostatniego etapu edukacyjnego (semestralna/roczna)  wzorowy 3pkt, bardzo dobry 2pkt, dobry 1pkt
        2. opinia wychowawcy na temat zaangażowania ucznia w życie klasy i szkoły 0-3 pkt
        3. frekwencja  90-100%-5 pkt, 80-89%-4pkt, 70-79%-3pkt, 60-69%-2pkt, 50-59% -1pkt
        4. udział w szkoleniach zawodowych 2 pkt za każde, max 4 pkt
        5. udział w cateringach lub w obsłudze innych imprez zawodowych (nie obejmuje zajęć animatorów), 2pkt za każdy, max 10 pkt,
        6. nagrody w konkursach zawodowych i/lub językowych 2 pkt za każdy, max 6pkt
        7. opinia pracodawców, u których praktykowali uczniowie 1-10 pkt, oceny dokonają kierownik kształcenia praktycznego i opiekun staży zagranicznych
        8. udział w wolontariacie  1pkt za każdą akcję, ale nie więcej niż 3 pkt
        9. ocena semestralna lub końcoworoczna z j. angielskiego (średnia z języka ogólnego i zawodowego) : celujący 6  pkt, bardzo dobry 5 pkt, dobry 3 pkt, dostateczny 2  pkt,
        10. średnia ocena  roczna z przedmiotów zawodowych  w zawodzie. Zasada przeliczania pkt:

5,1-6,0 -  5 pkt,

4,5-5,0 – 4 pkt,

4,0-4,4 – 3 pkt,

3,4-3,9 -  2 pkt

Termin zgłoszenia swojej kandydatury wraz z dostarczeniem dokumentacji potwierdzającej spełnienie kryteriów nr 2, 5, 6, 7, mija 10 maja 2024. Zgłoszenia pisemne (załącznik nr.1) należy dostarczyć do wicedyrektora szkoły Magdaleny Strychanieckiej lub do kierownika kształcenia praktycznego Magdaleny Bregin.

Komisja rekrutacyjna w składzie: doradca zawodowy, kierownik praktyk zawodowych, nauczyciel j. angielskiego i pedagog szkolny  w obecności koordynatora oraz opiekuna grupy dokonają weryfikacji kandydatów, a następnie 13 maja 2024 ogłoszą wstępną listę zakwalifikowanych do projektu dla grupy wyjeżdżającej we wrześniu 2024 .  Następnie 15 maja 2024 odbędzie się kolejne posiedzenie komisji rekrutacyjnej , która przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne z  najlepiej ocenionymi kandydatami (po 3 pytania od każdego członka komisji. Pytania będą miały na celu zbadanie stopnia „dojrzałości” kandydatów)*. Ważnym elementem naboru jest dojrzałość psychiczna uczestników. Kandydatura każdego uczestnika/uczestniczki będzie rozpatrywana indywidualnie. W wyniku tej rozmowy kandydat może uzyskać dodatkowo od 0 do 15 punktów. W ten sposób powstanie lista 13 uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu oraz 7 osób na liście rezerwowej. Osoby z listy rezerwowej mają pierwszeństwo w ubieganiu się o wyjazd w kolejnym terminie. Listy zostaną opublikowane na www szkoły oraz wywieszona na tablicy informacyjnej projektu w dniu 22 maja 2024. Uczniowie będą mieli termin do 26 maja 2024  do złożenia ewentualnych odwołań. Dnia 29 maja.2024 zostanie zorganizowane spotkanie dla kandydatów i ich rodziców.

Do momentu wyjazdu na praktykę uczniowie i uczennice opanują wymagania edukacyjne z zakresu kompetencji kluczowych w danym zawodzie, oraz wykażą się znajomością angielskiego na poziomie min B1. Obowiązkowa jest nauka języka na udostępnionej przez Unię Europejską międzynarodowej platformie językowej OLS .