• Ogłoszenie

• Informujemy, że  2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Regionalnej Szkole Turystycznej. W tym dniu szkoła będzie nieczynna.

• Okres praktyk zawodowych trwa

• Karol i Wiktor już kończą praktykę na promie Wolin z celującymi ocenami.

Gratulacje panowie. Wracajcie bezpiecznie do nas.

Kolejna grupa Karolina, Weronika i Piotr rozpoczyna swoją przygodę zawodową na promie Polonia. Życzymy Wam ciekawych doświadczeń i poznania cudownych ludzi.

• Staż zawodowy w Szwecji/Malmo w EU Mobility Sverige.

• Uczeń 3 klasy technikum organizacji turystyki Brajan, rozpoczął swój staż zawodowy w

Szwecji/Malmo w EU Mobility Sverige.

Brajan odważnie skorzystał z możliwości rozwoju zawodowego i podniesienia poziomu języka angielskiego. Pierwsze dni spędza na nauce atrakcji turystycznych Malmo oraz organizacji pracy z grupami Erasmus.

Cieszymy się, że są jeszcze uczniowie RST, którzy nie boją się wyzwań i spełniają swoje marzenia o poznaniu nowych miejsc, kultur i ludzi. Pozdrawiamy Brajan.

Zrób wszystko, żebyśmy byli z Ciebie dumni.

Niedługo kolejna grupa Erasmusowców zobaczy te same miejsca.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Natomiast kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko.

Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. W 2015 r. były to odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna. W kolejnych latach hasłami przewodnimi zostały: w 2016 r. - „Z energią zmieńmy źródła", w 2017 r. - „W kierunku natury", w 2018 r. - „Koniec zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych", natomiast w roku minionym - „Chrońmy nasze gatunki". Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Inwestowanie w naszą planetę".

W ramach obchodów Dnia Ziemi, odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, m.in., konferencje, akcje sprzątania świata.

Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

• Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.
            • Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.
            • Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
            • Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

• Uwaga!!!Uwaga!!!

• Konkurs na Animatora kwietnia 2022:

Tatuaż dziecięcy.

Pracę zrób samodzielnie.

Zdjęcia dokumentujące etapy wykonywania oraz ostateczny efekt prześlij do nauczycieli przedmiotów turystycznych (email lub Messanger) do 30.04.2022r.

Powodzenia!

• To był fantastyczny dzień!!!

•

Super konkurencje , międzynarodowa ekipa , pyszne jedzonko i perfekcyjne przygotowanie.

Dziękujemy bardzo za możliwość uczestniczenia w animacjach przygotowanych w Dworze Elizy.

Zachwyceni uczniowie i nauczyciele.

• Dziś na promie Wolin szczególny dzień...

•

Nasi uczniowie Karol i Wiktor przyczynili się do powstania tych pyszności. Dekoracje są śliczne. Nasz absolwent, Kamil który pracuje na tym promie, też zachwycał się bufetem.

Serdecznie Was pozdrawiamy.

• Pierwsze wrażenia z promu Wolin.

• Nasi dwaj uczniowie odbywają już swoje praktyki zawodowe na promie Wolin. Brawo Karol i Wiktor. Jestem pewna, że miło spędzicie czas wśród cudownych ludzi morza. Zbierajcie doświadczenia i przysyłajcie zdjęcia.

Pierwsze wrażenia

• Drugi poziom kursu "Cabin Crew"

• W dniach 5,6 kwietnia w naszej szkole miał miejsce drugi poziom kursu Cabin Crew. Szkolenie prowadziła profesjonalna stewardessa Pani Marta. Wszystkim się podobało. W drugim dniu uczniowie 3G przygotowali przepyszny catering dla wszystkich 32 uczestników szkolenia oraz trenerów ze Sky4Jet. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania- być może w projekcie Erasmus+