• Gratulujemy naszym uczniom!!!

• W dniu dzisiejszym w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Festiwalu Filmów im.Roberta Stando. Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej mieli wielki zaszczyt przygotować dla jej uczestników poczęstunek oraz zaprezentować wzorową obsługę. Dowodem na to, że po raz kolejny byliśmy perfekcyjni, były liczne pochwały zgromadzonych gości.💐 Dziękujemy młodzieży za pracę i poświęcony czas.

• Dzień drugi Wojewódzkiego Finału OMTTK za nami.

• W godzinach porannych została przeprowadzona konkurencja biegu na orientację, podczas której drużyny musiały zaliczyć 2 LOP-y oraz wyznaczone punkty kontrolne. Wszystkie drużyny z zadaniem poradziły sobie znakomicie!

Po podliczeniu punktów odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników. Prezes Kłodzkiego Oddziału PTTK - Pan Krzysztof Kaszuba odczytał listy zwycięzców.

Wśród nich najlepszą drużyną w kategorii szkół ponadpodstawowych okazali się faworyci - drużyna ze Świdnicy, która w zeszłym roku wygrała Centralny Finał OMTTK. Serdecznie gratulujemy!

Ambitna, startująca po raz pierwszy w Finale drużyna reprezentująca Regionalną Szkołę Turystyczną tym razem poza podium, ale z dyplomem, nagrodami, ogromnym uznaniem i gratulacjami od Organizatorów.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za wiedzę, umiejętności i godne reprezentowanie naszej szkoły. Brawo!

Regionalna Szkoła Turystyczna otrzymała również dyplom i podziękowanie za pomoc w przygotowaniu Wojewódzkiego Finału OMTTK od Organizatorów.

• W dniach 13-14 maja 2023 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy-Zdroju odbywa się Wojewódzki Finał XLIX Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

• Organizatorami konkursu jest Zarząd Główny PTTK i Komisja Krajoznawcza przy Odziale PTTK ,,Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku. Honorowym patronem turnieju jest Mateusz Jellin - Burmistrz Miasta Polanica Zdrój.

W finale biorą udział uczniowie z całego województwa dolnośląskiego w kategorii: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Regionalną Szkołę Turystyczną reprezentuje drużyna w składzie Nicoll Gach, Jakub Błaszczyk oraz Wiktoria Król, opiekunem drużyny jest nauczyciel przedmiotów turystycznych - Edyta Zarzycka-Kościesza.

Przygotowane konkurencje to:

Test Wiedzy

Turystyczny Rower

Turystyczne ABC

Samarytanka

Bieg na Orientację.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi tuż po zakończeniu drugiego dnia turnieju.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia

• Trzydniowy kurs barmański w RST

• W dniu dzisiejszym kolejna grupa otrzymała certyfikaty ukończenia trzydniowego kursu barmańskiego. Tym samym, uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności do wykonywania pracy w zawodzie barmana. Dziękujemy serdecznie Panu Dariuszowi Owczarkowi za ciekawe zajęcia, które wprowadziły nas w kolorowy świat koktajli.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Z okazji Miedzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 24 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty klimatyczne . Uczniowie mieli możliwość zapoznania się się z faktami i mitami dotyczącymi zmian klimatycznych a następnie rozwiązywali zadania w grupach .

Każdemu udalo się otrzymać dyplom Przyjaciela Klimatu. Dziękujemy za wspólną pracę oraz aktywny udział

A. Bieniasz-Gil

• Powodzenia na maturze!!

• Wszystkim Maturzystom

życzymy lekkiego pióra,

twórczego niepokoju,

przytomności umysłu,

optymizmu,

dużo wiary we własne siły

oraz wymarzonych zadań i tematów!

Trzymamy za Was kciuki!