• Wsparcie Kształcenia Zawodowego 2023

• Serdecznie gratulujemy uczestnikom projektu ,,Wsparcie Kształcenia Zawodowego 2023,, pomyślnego zdania egzaminu potwierdzającego nabytą wiedzę i umiejętności z zakresu usług dodatkowych, obsługi konsumenta i służby pięter. Polanica-Zdrój, 28 stycznia 2023 r.

• Maraton Pisania Listów 2022

• Maraton Pisania Listów 2022 za nami - dziękujemy! Dziękujemy uczniom i nauczycielom RST w Polanicy-Zdroju za zaangażowanie się w działania na rzecz praw człowieka. W ramach akcji organizowanej przez Amnesty International napisaliśmy 143 listy w obronie aktywistów z takich krajów jak: Maroko, Kamerun, Iran, Paragwaj, Hong-Kong, Kuba, Zimbabwe, Rosja, Bangladesz i Francja. Mamy nadzieję, że każdy napisany list - to szansa dla naszych bohaterów na odzyskanie wolności i powrót do swoich bliskich, aby żyć godnie. Teraz pozostaje z zapartym tchem czekać na dobre maratonowe wieści.

• 83. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir

• 10 lutego 2023 roku w Polanicy-Zdroju odbyło się upamiętnienie 83 rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Uroczystość miała miejsce przed Pomnikiem Sybiraków. W mroźny piątkowy poranek na uroczystość przybyli prezes i członkowie Towarzystwa Miłośników Polanicy, zastępca burmistrza pani Agata Winnicka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Tadeusz Biskupski, mieszkańcy miasta i delegacje złożone z uczniów i nauczycieli polanickich szkół. Regionalną Szkołę Turystyczną reprezentowali uczniowie klasy 3 technikum hotelarskiego wraz z nauczycielami. W sposób szczególny powitano panią Genowefę Kowalską, prezesa Koła Związku Sybiraków w Polanicy-Zdroju i panią Marię Wasilewską, pełniącą funkcję sekretarza. Obie panie przeżyły gehennę Sybiru i nie raz jako dziecko otarły się o śmierć na nieludzkiej ziemi. Straż honorową przed pomnikiem zaciągnął pan Leszek Bobula - wnuk Sybiraka. Pan Leszek na co dzień robi co w jego mocy aby przywracać pamięć historyczną i zaszczepiać nią młodzież. Podobnie działa pan Edward Wojciechowski. W swoim przemówieniu w sposób szczególny zwrócił się z przesłaniem do młodzieży. Powiedział, że obecność uczniów w uroczystości napawa optymizmem. Znajomość historii ma służyć wiedzy i wyciągania z niej wniosków na przyszłość. Podkreślił, że obecnie w obliczu wojny na Ukrainie, trzeba zrobić wszystko aby ratować wolność i niepodległość. O wolność i niepodległość trzeba stale dbać! Prezes TMP podkreślił z całą mocą, że w sztafecie wielopokoleniowej, młodzież ma obowiązek przekazać zdobytą wiedzę historyczną kolejnym pokoleniom Polaków. Wyryte na pomniku słowa: ,, Zmarłym pamięć, żywym pojednanie'' są bardzo wymowne w treści i jakże aktualne w czasach, w których żyjemy. Podczas uroczystości odśpiewano ,,Hymn Polski'' i ,,Hymn Sybiraków''. W hołdzie pamięci dla ofiar sowieckich represji złożono kwiaty i zapalono znicze. Ksiądz Mateusz odmówił modlitwę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, że mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii z udziałem świadków historii!

• DRZWI OTWARTE RST - DZIĘKUJEMY!!!

• Za nami dwa dni fantastycznych warsztatów podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i dobrą zabawę, a naszym uczniom za ogromne zaangażowanie i perfekcyjną pracę.

• Bal u Niedźwiadka

• Animacje karnawałowe w przedszkolu Gromadka Niedźwiadka w Polanicy-Zdroju w wykonaniu klasy 2t to mnóstwo uśmiechu i zabawy dla maluchów, a dla animatorów- cenne warsztaty i nauka.Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za profesjonalizm i zaangażowanie