• Szlachetna Paczka

• Święta Bożego Narodzenia stają się doskonałą okazją, aby dostrzec wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy. Niestety jest ich bardzo wielu. Atmosfera świąteczna sprawia, że ludzkie serca stają się wrażliwe na innych.

Nasza szkoła – nauczyciele i uczniowie – zaangażowali się w akcję Szlachetnej Paczki, której głównym celem jest pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W tzw. „weekend cudów” 9 – 11 grudnia br., przygotowane paczki zostały dostarczone przez wolontariuszy rodzinom.

Szkolne Koło Wolontariatu wyciągnęło do jednej z takich rodzin swoją dłoń, poprzez zbiórkę produktów żywnościowych, odzieży, przyborów szkolnych, środków czystości. Udało się przygotować 3 paczki. Była to rodzina, która pochodzi z Ukrainy: matką z córką, które uciekły przed dramatem wojny, zostawiając tam swojego męża i ojca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dobre dzieło – nauczycielom i uczniom. Dobro czynione wraz podwójnie. Takie akcje pomagają nam patrzeć szerzej i nie widzieć tylko samych siebie, ale dostrzegać wokół nas innych ludzi.

Ks. Mateusz Matusiak

• 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

• Pamiętamy, 27 grudnia - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Polanicka nekropolia jest miejscem spoczynku powstańców wielkopolskich - Władysława Jankowskiego i Edwarda Fikusa. Obaj urodzili się w niewoli zaborów, w roku 1895. Byli wychowywani w duchu patriotyzmu i przywiązania do polskich tradycji narodowych. W grudniu 1918 roku chwycili za broń aby odzyskać niepodległość. I walka zakończyła się zwycięstwem. To dzięki takim bohaterom jak: Władysław Jankowski i Edward Fikus, żyjemy dziś w wolnym i suwerennym kraju.

• ,,Najpiękniejszy stół wigilijny w korzennym nastroju"

• Za nami pierwszy etap konkursu ,,Najpiękniejszy stół wigilijny w korzennym nastroju". Do dalszej części eliminacji przechodzą następujące drużyny : 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20. Ostatni etap odbędzie się 15 grudnia.Życzymy powodzenia!!!

• Mikołajkowy Turniej Szachowy

6.12.2022 w godz. 8.00 - 13.00.

Tempo gry: 15 minut na zawodnika

System gry: turniej kołowy (każdy z każdym)

Wyniki:

miejsce 1: Mikołaj Pezda - klasa 3h

miejsce 2: Olivier Hryc - klasa 1g

miejsce 3-4: Kinga Molik i Liliana Witczak - klasa 2ht

miejsce 5: Róża Czerwińska - klasa 4t

miejsce 6: Mateusz Tomczak - klasa 2ht

miejsce 7: Patryk Biela - klasa 3g

miejsce 8: Arleta Makselan - klasa 2ht

miejsce 9: Patrycja Waśkiewicz - klasa 2ht

Gratulujemy!!!

Daniel Łuczko

• Przedświąteczne kolędowanie w Teatrze Zdrojowym w Polanicy -Zdroju

• Idą Święta - to przedświąteczne kolędowanie w Teatrze Zdrojowym w Polanicy -Zdroju, w którym po raz kolejny uczestniczyli Animatorzy z Regionalnej Szkoły Turystycznej.

Malowanie buziek, wspólne wykonywanie kartek świątecznych i mnóstwo, mnóstwo uśmiechu!

Uczestnicy zabawy mogli zobaczyć występy artystyczne przedszkolaków i uczniów polanickich szkół i podopiecznych Teatru Zdrojowego oraz skorzystać z zakupów na stoiskach handlowych z lokalnymi produktami.

Wszystkim Animatorom, którzy współtworzyli niezwykłą magię Świąt tego wydarzenia - bardzo serdecznie dziękujemy

• Nietypowe odwiedziny w RST....

• Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego odwiedził nas ostatnio św. Mikołaj!

Tego dnia w programie imprezy mikołajkowej były między innymi:

• animacyjne tańce
            • quiz świąteczny
            • turniej sprawnościowy

Podczas quizu i turnieju klasy rywalizowały ze sobą o słodkie upominki i miejsca na podium. Oczywiście o nagrodach pocieszenia dla pozostałych uczniów Mikołaj również pamiętał – przecież uczniowie RST byli cały rok taaaaacy grzeczni!

Pomiędzy konkurencjami tańczyliśmy i śpiewaliśmy świąteczne piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

• ,,Wsparcie Kształcenia Zawodowego - Poprawa Efektów 2022''

• W ramach zajęć ,,Wsparcie Kształcenia Zawodowego - Poprawa Efektów 2022'' uczniowie z klasy 2 i 3 technikum hotelarskiego w RST, uczestniczą w warsztatach wpływających na zwiększenie szans na zatrudnienie, wzbogacenie efektywności kształcenia zawodowego oraz przygotowujących do egzaminu. Uczestnicy bardzo angażują się w zajęcia. Między innymi przygotowywali i podawali śniadania w obiektach świadczących usługi hotelarskie.

03.12.2022. Teresa Nowicka i Sylwia Wasielewska - Romian

• Zapraszamy!!

• Jeśli marzysz o podróżowaniu, chcesz rozwijać swoje umiejętności w turystyce i zarabiać dobre pieniądze - zostań Animatorem czasu wolnego! Regionalna Szkoła Turystyczna wraz z Patronem kształcenia zawodowego - Biurem Podróży Rainbow zaprasza Cię na kurs Animatora czasu wolnego.

Termin: 16.01.-17.01.2023

Cena: 250-350 zł*

Spotkanie organizacyjne:

08.12.2022 godz. 13.00, sala nr 10 ( przyziemie).

Zapisy w linku poniżej lub u nauczycieli przedmiotów turystycznych

* cena w zależności od liczby uczestników

• "Papierowa fantazja"

• W dniu dzisiejszym grupa turystów z drugiej klasy Regionalnej Szkoły Turystycznej wybrała się do Dusznik-Zdroju na warsztaty ,,Papierowa fantazja", które zorganizowało Muzeum Papiernictwa.Nasze spotkanie zaczęło się od poznania historii powstania Młyna Papierniczego sprzed 1562 roku. Stary Młyn to jedyny taki w Polsce zabytek techniki, pomnik historii.Po bardzo ciekawym wykładzie i obejrzeniu eksponatów, o których w bardzo interesujący sposób opowiedział nam przewodnik pan Marcin, udaliśmy się do pracowni, gdzie pod okiem wykwalifikowanej animatorki kultury pani Doroty, mogliśmy wykonać kartki świąteczne z papieru czerpanego.

Była to dla nas ciekawa lekcja historii i bardzo fajne zajęcia tworzenia kartek świątecznych 🌲🧑‍🎄

Turyści z II t

• Świąteczne przygotowania czas zacząć

• Małymi krokami wkraczamy w świąteczny nastrój nadchodzącego Bożego Narodzenia. Uczniowe z klasy II i III technikum hotelarskiego przygotowywali piękne skrzaty świąteczne. Każdy z nas kocha ten magiczny czas, cieszmy się nim jak najdłużej.

Sylwia Wasielewska - Romian