• Zawód Technik Organizacji Turystyki

• Zawód Technik Organizacji Turystyki, klasa pod patronatem Biura Podroży Rainbow o specjalności Animator czasu wolnego w Regionalnej Szkole Turystycznej w praktyczny sposób uczy jak podjąć pracę jako samodzielny pracownik turystyki i animator czasu wolnego. Inaczej niż zwykle realizuje takie przedmioty jak wychowanie fizyczne, język obcy, przedmioty zawodowe turystyczne oraz godziny wychowawcze, zwracając szczególną uwagę na umiejętności kluczowe, tj. punktualność, zaradność, pewność siebie, otwartość, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność budowania relacji z klientem, znajomość języka obcego, kreatywność, asertywność, pozytywne nastawienie do świata, wysoki poziom kultury osobistej, umiejętność pracy w grupie, empatię, samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność pracy według określonych zasad.Technik Organizacji Turystyki w Regionalnej Szkole Turystycznej może pochwalić się nowatorskimi pomysłami nauczycieli, ciekawymi inicjatywami i osiągnięciami uczniów czy kompleksową współpracą z pracodawcami i partnerami szkoły, w tym z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.Dla uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki, klasa patronacka Biura Podróży Rainbow, realizowane są innowacje pedagogiczne. Z początkiem września rozpoczyna się realizacja wyjątkowej innowacji pedagogicznej "Symulacyjna pracownia informacji turystycznej", która otrzymała prestiżowy patronat Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej na rok szkolny 2024/2025.Wykorzystanie symulacyjnej pracowni informacji turystycznej jako innowacji pedagogicznej  umożliwi przygotowanie uczniów do najwyższej jakości obsługi turysty zgodnie z wytycznymi Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.Ocena jakości obsługi pracowników w punkcie informacji turystycznej umożliwia przyznanie najlepszym uczniom w zawodzie Technik Organizacji Turystyki certyfikatu Najwyższej jakości obsługi pracowników w punkcie Informacji Turystycznej.Koncepcja innowacji pedagogicznej zakłada, że ocena ta będzie dokonywana jest przez przedstawiciela Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, przedstawiciela punktu Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju oraz nauczyciela-koordynatora innowacji pedagogicznej, a uczniowie po otrzymaniu certyfikatu będą przechodzić do kolejnego etapu innowacji, trwającego do końca roku szkolnego – praktycznej obsługi turysty w punkcie Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju. Po tym etapie każdy uczeń na zakończenie pracy w punkcie Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju będzie mógł dodatkowo otrzymać certyfikat pracy w punkcie Informacji Turystycznej w Polanicy-Zdroju.Kształcenie uczniów w zawodzie Technik Organizacji Turystyki odbywa się w pracowni wyposażonej w nowoczesne komputery, drukarki, faksy – dzięki wsparciu Patrona Kształcenia Zawodowego – Biura Podróży Rainbow, przy wykorzystaniu dobrze wyszkolonej kadry pedagogicznej oraz  zastosowaniu aktywizujących metod nauczania, takie jak: metoda projektów, ćwiczeń praktycznych i samokształcenia kierowanego.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Dziś spotkaliśmy się pierwszy raz po cudownych wakacjach w murach naszej szkoły!👩🏻‍🏫🧑🏼‍🏫🙋🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏼

Weszliśmy w nowy rok szkolny 2024/2025 tanecznym i przebojowym krokiem biorąc udział w pierwszych animacjach ✅🙌👨🏻‍🎤

Nie zabrakło ciepłego powitania pierwszaków i kilku słów motywacyjnych od Dyrekcji.

Uwaga, branżo turystyczno-gastronomiczno-hotelarska!

Nadchodzimy z nowymi pokładami energii ❤️‼️🤜🏼🤛🏻💪🏼

• tel: +48 74 868 16 83
        • Regionalna Szkoła Turystyczna