• ÓSMOKLASIŚCI , TO COŚ DLA WAS !!!!!!

•

Zachęcamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą edukacyjną Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju.

Od września 2022 roku proponujemy WAM następujace kierunki kształcenia :

- technik hotelarstwa  specjalność:  pracownik pokładowy steward / stewardessa

- technik żywienia i usług gastronomicznych - specjalność: catering dietetyczny

- technik organizacji turystyki - specjalność : animator czasu wolnego

Bądź na bieżąco i dołącz do szkolnego facebooka:

• 30. Finał WOŚP

• Podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć Regionalnej Szkoły Turystycznej. Na kłodzkim rynku akcję wspierały uczennice klasy pierwszej technikum hotelarskiego i obsługi turystyki. Dziewczęta towarzyszyły Panu Waldemarowi Załuskiemu, właścicielowi największej w Polsce "Patelni & Brytfanny Plenerowej".❤️

• Uwaga!!Uwaga!!

• W poniedziałek 10.01.2022 klasy czwarte i klasa trzecia ( 3HT grupa turystyczna) przystępują do egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje w zawodzie. O godz. 9.00 rozpoczyna się egzamin praktyczny dla kwalifikacji TG12 i HGT. 07. Egzamin bedzie przeprowadzany w sali 203. O godz. 13.00 rozpoczyna się na korytarzu szkolnym egzamin praktyczny dla kwalifikacji TG.13, TG.15 i TG.16. Czas trwania egzaminu to 150 min. Proszę pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości, czarnego długopisu i dozwolonych przyborów. Telefony komórkowe i inne urządzenia telekomunikacyjne proszę zostawić w domu.

• Uwaga!!Uwaga!!

• Już wkrótce rekrutacja Rainbow! Przygotuj się z nami do castingu i zdobądź wymarzoną pracę.

Na początek - artykuł o tym, jak przejść casting animatorów czasu wolnego Rainbow.

Polecamy,

nauczyciele przedmiotów turystycznych :)

• Informacja

• Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 9/2021 Dyrektora Regionalnej Szkoły Turystycznej w dniu 7.01.2022 budynek szkoły będzie nieczynny. W tym dniu zajęcia dydaktyczne odbywać się będą, zgodnie z planem, na platformie Teams.

• Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

• 27 grudnia 2021 roku po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Od tamtego zrywu minęły już 103 lata. Mimo upływu czasu pamiętamy o bohaterach naszej wolności. W sposób szczególny oddajemy hołd Edwardowi Fikusowi i Władysławowi Jankowskiemu, którzy są pochowani na polanickiej nekropolii. A może ktoś z Was wie o innych powstańcach, których groby są na Cmentarzu Komunalnym w Polanicy- Zdroju?

• Uwaga!!Uwaga!!

• Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 9/2021 Dyrektora Regionalnej Szkoły Turystycznej w dniu 24 grudnia 2021 r. (piątek) szkoła będzie nieczynna.

• Niecodzienne odwiedziny w RST

• To był pracowity dzień. W progach naszej szkoły gościliśmy właścicielkę "Fabryki Pierników" z Barda. Pani Magdalena Topolanek poprowadziła dla uczniów warsztaty zdobienia tych popularnych w okresie przedświątecznym wyrobów.🎄

• Akcja Amnesty International - Maraton pisania listów

• Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju w dniach 06-10 grudnia 2021 roku włączyli się już kolejny raz w globalną akcję Amnesty International - Maratonu Pisania Listów. W tym roku napisaliśmy aż 130 listów w obronie więźniów sumienia. Mamy nadzieję, że napisane przez nas listy staną się kluczem do wolności dla dzielnych aktywistów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie.

• Wsparcie Kształcenia Zawodowego - Poprawa Efektów

• Kolejne zajęcia w ramach projektu "Wsparcie Kształcenia Zawodowego- Poprawa Efektów" odbyły się w RST w ostatnią sobotę 11.12.2021r. Tym razem na pięknie nakrytym stole, królowały tradycyjne potrawy wigilijne. To znak, że Święta zbliżają się wielkimi krokami.🎄

• Mikołajkowa akcja charytatywna uczniów RST

• Uczniowie z klasy IIIG bardzo aktywnie włączyli się w mikołajkową akcję charytatywną "Szalonych morsów" i "Rusałek polanickich". W szkole upiekli świąteczne pierniki i ciasto a dzisiaj brali udział w przekazaniu prezentów wychowankom Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Domaszkowie 🧑‍🎄

• "Wsparcie Kształcenia Zawodowego - Poprawa Efektów"

• Już po raz drugi w RST odbyły się zajęcia w ramach projektu "Wsparcie Kształcenia Zawodowego- Poprawa Efektów". 20.11.2021 roku uczniowie technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych brali udział w warsztatach tematycznych. Hotelarze zapoznawali się z rodzajami śniadań, gastronomowie przygotowali i serwowali zupy polskie i innych narodów. Wszyscy aranżowali dekoracje, dobierali zastawę stołową i nakrywali stoły.

• Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła

• Dzisiaj fantastyczny dzień w RST,🥰

dzięki Mobilnemu Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, czyli najnowocześniejszej mobilnej strefie edukacji w Polsce!

- Strefa doznania real

- Strefa GOPR🚑

- Strefa aplikacji

- Strefa VR/AR🛩️🏝️