• Hotelarsko - Turystyczne Q&A - RST w Polanicy Zdroju

• Jakie trzeba mieć wykształcenie, aby pracować w hotelu?

Ile można zarobić w branży turystycznej?

Czy po skończeniu takiej szkoły jak RST można pracować w zagranicznych resortach wakacyjnych?

Na te i kilka innych pytań odpowiedział gość naszego projektu pt.: „Hotelarsko-turystyczne Q&A”. Był nim Patrick Schymatzek – obecnie manager hotelu B&B w Ravensburgu w Niemczech. Odpowiedział na kilka pytań zadanych przez nasze uczennice. Zadanie nie było łatwe, ponieważ dziewczyny zajmowały się również tłumaczeniem wypowiedzi Patricka na język polski i tworzeniem napisów do filmu, abyśmy mogli dotrzeć z treścią do jak największej liczby widzów a przy okazji szlifować nasz niemiecki! Cały projekt odbywał się pod okiem naszej germanistki Agnieszki Zajączkowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia!

• Pozdrowienia

• Najserdeczniejsze pozdrowienia z Malmö w Szwecji przesyła druga grupa mobilnościowa z Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju, odbywająca czterotygodniowe praktyki zawodowe w programie Erasmus+, pt. „Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy 2” oraz grupa nauczycieli odbywająca dwutygodniowy kurs języka angielskiego, pt. „Praktyczne kształcenie nauczycieli na europejskim rynku turystycznym”.

• Karol Okrasa w RST!!

• Karol Okrasa, wybitny kucharz, autor wielu książek i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej, gościł 11 maja w naszej szkole. W tym dniu odbył się konkurs pod hasłem „Pstrąg kłodzki bez kulinarnych tajemnic”. Pod okiem mistrza swoje umiejętności doskonaliła młodzież z klas technikum oraz szkół podstawowych. Gotowanie z tak ciekawą osobowością było niezwykłym doświadczeniem dla młodych adeptów sztuki kulinarnej. Pan Karol bardzo chętnie dzielił się swoją wiedzą zawodową, życiowym podejściem do nauki, pracy i sukcesu, a po autografy i zdjęcia kolejka była bardzo długa. W tym dniu gościem był też pan Waldemar Załuski, który włączył się w warsztaty kulinarne oraz służył swoją wiedzą i pomocą. Ta ciekawa i zarazem niecodzienna lekcja była na pewno interesującym doświadczeniem i motywacją dla dalszej pracy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. 🙂

• Praktyki na promie Polonia

• Troje naszych uczniów odbywa praktykę na promie Polonia.

Oprócz pracy, udało im się zwiedzić Ystad a także weszli na mostek kapitański.

To jest wspaniałe miejsce praktyk.

• Wyjazd drugiej grupy mobilnościowej do Malmo w Szwecji.

• Trwa okres przygotowań do wyjazdu drugiej grupy mobilnościowej do Malmo w Szwecji. W dniach 5 i 6 maja grupa 16 uczniów i 2 opiekunów ma kurs języka angielskiego, szkolenie BHP a także kurs kulturowy o Szwecji z naszym partnerem EU Mobility Sverige.

Uczniowie oraz ich rodzice zapoznali się z programem oraz regulaminem wyjazdu.

Dzięki funduszom unijnym nasza młodzież może wyjechać do ciekawych miejsc, mieszkać w cudownym miejscu, posmakować jedzenia i kultury innego kraju oraz spotkać nowych, ciekawych ludzi. Są również fundusze aby dobrze przygotować się do wyjazdu.

Partner szwedzki powiedział, że już ' is looking forward to seeing us in Malmo'

• Karol Okrasa w RST!!

• Ten znany kucharz odwiedzi naszą szkołę już 11 maja i poprowadzi warsztaty kulinarne dla naszych i zaproszonych ze szkół podstawowych uczniów. Będzie to dla wszystkich na pewno wielkie i niezapomniane wydarzenie.🙂

• Informacja

• Maturzyści, jutro (środa 04.05.2022) egzamin maturalny z języka polskiego. Proszę o przybycie do szkoły na godz. 8.30. Wchodzimy wejściem od strony internatu. Egzamin rozpoczyna się o godz. 9.00. Spóźnialskich zapraszamy za rok. Proszę zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz czarny długopis ( dwa długopisy). Proszę nie przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Wniesienie na salę egzaminacyjną urządzenia typu telefon, smartwatch, słuchawki i itp. skutkuje unieważnieniem egzaminu. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

• Ogłoszenie

• Informujemy, że  2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Regionalnej Szkole Turystycznej. W tym dniu szkoła będzie nieczynna.

• Okres praktyk zawodowych trwa

• Karol i Wiktor już kończą praktykę na promie Wolin z celującymi ocenami.

Gratulacje panowie. Wracajcie bezpiecznie do nas.

Kolejna grupa Karolina, Weronika i Piotr rozpoczyna swoją przygodę zawodową na promie Polonia. Życzymy Wam ciekawych doświadczeń i poznania cudownych ludzi.

• Staż zawodowy w Szwecji/Malmo w EU Mobility Sverige.

• Uczeń 3 klasy technikum organizacji turystyki Brajan, rozpoczął swój staż zawodowy w

Szwecji/Malmo w EU Mobility Sverige.

Brajan odważnie skorzystał z możliwości rozwoju zawodowego i podniesienia poziomu języka angielskiego. Pierwsze dni spędza na nauce atrakcji turystycznych Malmo oraz organizacji pracy z grupami Erasmus.

Cieszymy się, że są jeszcze uczniowie RST, którzy nie boją się wyzwań i spełniają swoje marzenia o poznaniu nowych miejsc, kultur i ludzi. Pozdrawiamy Brajan.

Zrób wszystko, żebyśmy byli z Ciebie dumni.

Niedługo kolejna grupa Erasmusowców zobaczy te same miejsca.