Strona główna

    • Rekrutacja 2026/2027
    • Szkoła według Rankingu Liceów i Techników portalu Perspektywy jest najlepszym technikum w powiecie kłodzkim.
    • Atuty szkoły to:
    • - wysokie standardy kształcenia ogólnego i zawodowego dające podstawy rozwoju kariery;
      - doskonale wyposażona baza dydaktyczna;
      - wykwalifikowana kadra pedagogiczna;
      - bardzo dobre wyniki na egzaminach maturalnych i zawodowych;
      - współpraca z pracodawcami: (polskim operatorem promowym Unity Line, touroperatorem Biurem Podróży Rainbow oraz Hotelem SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój);
      - projekty rządowe i unijne, m.in. Erasmus+ "Europejska turystyka w praktyce”, praktyki zawodowe w Szwecji
      - staże zagraniczne odbywające się m.in. na Islandii, w Grecji, w Turcji, we Włoszech, w Chorwacji, na promach UNITY LINE;
      - kontakty zawodowe w Polsce i w Europie; dobrze wyposażony internat z przyjazną kadrą wychowawców.
    • SZKOŁA KSZTAŁCI W ZAWODACH:
    • - technik hotelarstwa ze specjalizacją pracownik pokładowy (steward/stewardessa), pod patronatem Unity Line - promy pasażerskie;
      - technik żywienia i usług gastronomicznych (catering dietetyczny) pod patronatem Unity Line;
      - technik organizacji turystyki, specjalizacja animator czasu wolnego, pod patronatem Biura Podróży Rainbow – JAKO JEDYNA SZKOŁA W POWIECIE W TYM ZAWODZIE!
      - Kelner - "Arystokrata" wśród gastronomów. Szkoła branżowa I stopnia ( 3-letnia) - NOWOŚĆ!!!
      - Kucharz - "Bądź jak master chef! Szkoła branżowa I stopnia ( 3-letnia) - NOWOŚĆ!!!
    • Po ukończeniu technikum otrzymujesz świadectwo ukończenia szkoły, a dodatkowo możesz zdobyć:
    • • dyplom z tytułem technika organizacji turystyki / technika żywienia i usług gastronomicznych/ technika hotelarstwa;
      • EUROPASS – suplement do dyplomu (w języku polskim i angielskim) uprawniający o wykonywania zawodu na europejskim rynku;
      • świadectwo maturalne, pozwalające kontynuować naukę na uczelni wyższej;
      • listy polecające dla pracodawców potwierdzające zdobyte doświadczenie zawodowe.
      • Odnośnik: https://rstpolanica.edupage.org/news/?gtnid=385#news-385
      • {#1508} 2
      • Odnośnik: https://rstpolanica.edupage.org/a/informacja-o-projekcie-fers
      • Odnośnik: https://rstpolanica.edupage.org/a/o-erasmus
      • Odnośnik: https://rstpolanica.edupage.org/a/jubileusz-10-lecia-partonatu-rainbow
      • Odnośnik: https://rstpolanica.edupage.org/a/o-tot
          • Szlakiem zawodowego rozwoju

            W dniach 15–17 czerwca 2026 r. uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej, zakwalifikowani do udziału w projekcie „Szlakiem zawodowego rozwoju”, którzy we wrześniu odbędą praktyki zawodowe w Bolonii we Włoszech, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego Agnieszkę Chwiłkę.

            Program zajęć obejmował rozwijanie kompetencji interpersonalnych i komunikacyjnych, budowanie pozytywnych relacji oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mieli również możliwość pracy z wykorzystaniem metody biofeedback – nowoczesnego narzędzia wspierającego rozwój funkcji poznawczych oraz kompetencji emocjonalno-społecznych. Zdobyte doświadczenia i umiejętności stanowią cenne przygotowanie do realizacji praktyk zawodowych w środowisku międzynarodowym.

          • Podstępne WZW

            Wirusowe zapalenie wątroby zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedno z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych współczesnego świata. Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych m.in. przez pielęgniarkę szkolną oraz pedagoga szkolnego, realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Podstępne WZW”. Celem programu była profilaktyka zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomości odpowiedzialności za własne zachowania zdrowotne.

          • ARS, czyli jak dbać o miłość?

            Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, poświęconym profilaktyce używania substancji psychoaktywnych. Jego celem jest ograniczenie negatywnych skutków zdrowotnych i społecznych wynikających z używania oraz nadużywania tych substancji przez młodzież wchodzącą w dorosłość. Zajęcia ukazały, w jaki sposób alkohol, narkotyki i nowe substancje psychoaktywne mogą wpływać nie tylko na zdrowie, lecz także na wartości szczególnie ważne dla młodych ludzi — miłość, rodzinę i poczucie bezpieczeństwa. Jedną z części programu zrealizowano z wykorzystaniem specjalistycznych okularów symulacyjnych — alkogogli i narkogogli — które pozwoliły uczniom doświadczyć, jak substancje te zaburzają percepcję i zachowanie.

          • Lekcje w terenie

            W dzisiejszym dniu na lekcjach byliśmy w Parku Zdrojowym w Polanicy- Zdroju. Zwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsca np. rzeźbę Niedźwiadka, sanatorium Wielka Pieniawa, Teatr Zdrojowy oraz poznaliśmy historię tych miejsc. Spacer był niezwykle interesujący. Bardzo się cieszymy z takiej formy zajęć a lekcje są terenowe, aktywne i ciekawe.

          • „Znamię! Znam je?”

            W ubiegłym tygodniu pedagog szkolny we współpracy z pielęgniarką szkolną przeprowadziływ klasach pierwszych zajęcia profilaktyczne realizowane w ramach programu edukacyjnego „Znamię! Znam je?”. Program ten koncentruje się na zagadnieniach związanych z profilaktyką czerniaka, a jego celem jest budowanie wśród młodzieży świadomości czynników ryzyka zachorowania na ten nowotwór. Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze czynnikizwiększające ryzyko rozwoju czerniaka, zasady profilaktyki oraz sposoby wczesnego rozpoznawania niepokojących zmian skórnych. Zwrócono również uwagę na znaczenie odpowiedzialnych zachowań prozdrowotnych i kształtowanie właściwych postaw sprzyjających trosce o zdrowie.

          • Wracamy do domu 🏠

            Zakończyliśmy naszą niesamowitą przygodę w ramach programu Erasmus+ w Corralejo na Fuerteventurze! 🌍☀️ To był czas pełen nauki, nowych doświadczeń, inspirujących spotkań i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tego projektu – wracamy bogatsi o wiedzę, umiejętności i międzynarodowe przyjaźnie. 💙

          • Konferencja dla nauczycieli hotelarstwa

            Świat idzie do przodu, a hotelarstwo zmienia się chyba najszybciej. Żeby nie zostać w tyle, nasza nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich spędziła intensywny czas 27 maja 2026r. na V Konferencji dla Nauczycieli zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego w Hotelu Gromada w Warszawie. Głównym tematem była: Technologie cyfrowe w hotelach. Rozmawiano z praktykami o tym, co dziś naprawdę liczy się w branży. Cyfrowych systemach zarządzania (PMS), które ułatwiają pracę recepcji. Automatyzacji i narzędziach AI, które pomagają w szybszym kontakcie z gośćmi. Nowych danych rynkowych od GUS, które pokazują, dokąd zmierza współczesny rynek. Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji byli Piotr Bartosiak, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Elżbieta Wyrwicz, radca Ministra Sportu i Turystyki. Po wystąpieniach przedstawicieli mi

          • Dziękujemy ❤️❤️

            Nasi fantastyczni animatorzy znowu w akcji. Tym razem 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka z najmłodszymi spotkaliśmy się na nowym placu zabaw w Polanicy-Zdroju, gdzie razem z Teatrem Zdrojowym przygotowaliśmy dla nich animacje, ​kolorowe warkoczyki, błyszczące brokatowe tatuaże i malowanie buziek.

            Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym animatorom- za to, że sprawiacie, iż świat jest piękniejszy - dając dzieciom uśmiech i zabawę. Jesteście NAJLEPSI . Dla Was również- wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka ❤️

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Regionalna Szkoła Turystyczna Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju
      • tel: +48 74 868 16 83
        fax: +48 74 868 16 83
        Internat: 516440268
      • Regionalna Szkoła Turystyczna
        Technikum im. Jana Pawła II
        ul. Wojska Polskiego 23
        57-320 Polanica-Zdrój
        57-320 Polanica-Zdrój
        Poland
      • AE:PL-11683-19602-JFFGI-21
      • rstpolanica.edupage.org
      • Sekretariat przyjmuje interesantów:

        - w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00

        Opłaty za internat oraz opłaty za wydanie duplikatów dokumentów

        należy wnosić na konto:

        Nr Konta 46 1560 0013 2005 5830 0000 0002
        Odbiorca Regionalna Szkoła Turystyczna
        ul. Wojska Polskiego 23, 57-320 Polanica-Zdrój
        Tytuł płatności Rodzaj opłaty oraz imię i nazwisko ucznia (absolwenta)
        np. Opłata za internat za wrzesień 2017 r., Jan Kowalski
    • Logowanie