Strona główna
Szlakiem zawodowego rozwoju
W dniach 15–17 czerwca 2026 r. uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej, zakwalifikowani do udziału w projekcie „Szlakiem zawodowego rozwoju”, którzy we wrześniu odbędą praktyki zawodowe w Bolonii we Włoszech, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego Agnieszkę Chwiłkę.
Program zajęć obejmował rozwijanie kompetencji interpersonalnych i komunikacyjnych, budowanie pozytywnych relacji oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mieli również możliwość pracy z wykorzystaniem metody biofeedback – nowoczesnego narzędzia wspierającego rozwój funkcji poznawczych oraz kompetencji emocjonalno-społecznych. Zdobyte doświadczenia i umiejętności stanowią cenne przygotowanie do realizacji praktyk zawodowych w środowisku międzynarodowym.
Podstępne WZW
Wirusowe zapalenie wątroby zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedno z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych współczesnego świata. Uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych m.in. przez pielęgniarkę szkolną oraz pedagoga szkolnego, realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Podstępne WZW”. Celem programu była profilaktyka zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomości odpowiedzialności za własne zachowania zdrowotne.
ARS, czyli jak dbać o miłość?
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, poświęconym profilaktyce używania substancji psychoaktywnych. Jego celem jest ograniczenie negatywnych skutków zdrowotnych i społecznych wynikających z używania oraz nadużywania tych substancji przez młodzież wchodzącą w dorosłość. Zajęcia ukazały, w jaki sposób alkohol, narkotyki i nowe substancje psychoaktywne mogą wpływać nie tylko na zdrowie, lecz także na wartości szczególnie ważne dla młodych ludzi — miłość, rodzinę i poczucie bezpieczeństwa. Jedną z części programu zrealizowano z wykorzystaniem specjalistycznych okularów symulacyjnych — alkogogli i narkogogli — które pozwoliły uczniom doświadczyć, jak substancje te zaburzają percepcję i zachowanie.
Lekcje w terenie
W dzisiejszym dniu na lekcjach byliśmy w Parku Zdrojowym w Polanicy- Zdroju. Zwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsca np. rzeźbę Niedźwiadka, sanatorium Wielka Pieniawa, Teatr Zdrojowy oraz poznaliśmy historię tych miejsc. Spacer był niezwykle interesujący. Bardzo się cieszymy z takiej formy zajęć a lekcje są terenowe, aktywne i ciekawe.
„Znamię! Znam je?”
W ubiegłym tygodniu pedagog szkolny we współpracy z pielęgniarką szkolną przeprowadziływ klasach pierwszych zajęcia profilaktyczne realizowane w ramach programu edukacyjnego „Znamię! Znam je?”. Program ten koncentruje się na zagadnieniach związanych z profilaktyką czerniaka, a jego celem jest budowanie wśród młodzieży świadomości czynników ryzyka zachorowania na ten nowotwór. Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze czynnikizwiększające ryzyko rozwoju czerniaka, zasady profilaktyki oraz sposoby wczesnego rozpoznawania niepokojących zmian skórnych. Zwrócono również uwagę na znaczenie odpowiedzialnych zachowań prozdrowotnych i kształtowanie właściwych postaw sprzyjających trosce o zdrowie.
Na wystawie plenerowej - ,,Jesteśmy stąd. 80 lat obecności”
6W piątek 12.062026 roku klasa 1tg, wzięła udział w wyjściu edukacyjnym do Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju. W pięknych okolicznościach przyrody przy trelach ptaków, uczniowie obejrzeli wystawę plenerową: ,,Jesteśmy stąd. 80 lat obecności”. Celem lekcji, poza murami naszej Alma Mater było pogłębienie wiedzy o powrocie ziemi kłodzkiej do macierzy - w 80 rocznicę tego wydarzenia (1946-2026).
Wracamy do domu 🏠
3Zakończyliśmy naszą niesamowitą przygodę w ramach programu Erasmus+ w Corralejo na Fuerteventurze! 🌍☀️ To był czas pełen nauki, nowych doświadczeń, inspirujących spotkań i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tego projektu – wracamy bogatsi o wiedzę, umiejętności i międzynarodowe przyjaźnie. 💙
W dniu dzisiejszym w Wałbrzychu miało miejsce uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności
2🧑🍳 Nasi uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych pod okiem szefa kuchni Dawida Domina dla zaproszonych gości przygotowali poczęstunek.
💁♀️Wzorową obsługę kelnerską zapewniły jak zawsze perfekcyjne uczennice technikum hotelarskiego.
Zwiedzaj Dolny Śląsk – trzy dni pełne przygód! 🌄
3Uczniowie klas piątych, klasy 4a oraz kilkoro uczniów z klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Karpacza pod hasłem „Zwiedzaj Dolny Śląsk”. Wycieczka została w całości przygotowana i zorganizowana przez Symulacyjne Biuro Podróży Alibaba Tour, prowadzone przez uczniów Technikum Organizacji Turystyki z Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.
Konferencja dla nauczycieli hotelarstwa
Świat idzie do przodu, a hotelarstwo zmienia się chyba najszybciej. Żeby nie zostać w tyle, nasza nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarskich spędziła intensywny czas 27 maja 2026r. na V Konferencji dla Nauczycieli zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego w Hotelu Gromada w Warszawie. Głównym tematem była: Technologie cyfrowe w hotelach. Rozmawiano z praktykami o tym, co dziś naprawdę liczy się w branży. Cyfrowych systemach zarządzania (PMS), które ułatwiają pracę recepcji. Automatyzacji i narzędziach AI, które pomagają w szybszym kontakcie z gośćmi. Nowych danych rynkowych od GUS, które pokazują, dokąd zmierza współczesny rynek. Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji byli Piotr Bartosiak, dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Elżbieta Wyrwicz, radca Ministra Sportu i Turystyki. Po wystąpieniach przedstawicieli mi
Dziękujemy ❤️❤️
Nasi fantastyczni animatorzy znowu w akcji. Tym razem 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka z najmłodszymi spotkaliśmy się na nowym placu zabaw w Polanicy-Zdroju, gdzie razem z Teatrem Zdrojowym przygotowaliśmy dla nich animacje, kolorowe warkoczyki, błyszczące brokatowe tatuaże i malowanie buziek.
Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym animatorom- za to, że sprawiacie, iż świat jest piękniejszy - dając dzieciom uśmiech i zabawę. Jesteście NAJLEPSI . Dla Was również- wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka ❤️
🎈 MAMY TO! KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW! 🎈
5Emocje po konkursie o tytuł Animatora Maja wciąż nie opadły! ✨ Wszystkie balonowe zoo, niesamowite kształty i kreatywne konstrukcje dosłownie zachwyciły nasze jury. Wybór był niezwykle trudny, ale decyzja zapadła! 🏆
🥇 Tym razem zaszczytny tytuł wędruje do Malwiny Raczuk z klasy 1t! Twoja wyobraźnia i precyzja nie miały sobie równych! 👏🎉
Ale to było szaleństwo! Dzień Dziecka w Teatrze Zdrojowym! 🤩
Dzień Dziecka w Teatrze Zdrojowym to już tradycja, która zawsze przynosi mnóstwo uśmiechu! 🥰 W tym roku, dzięki niezastąpionym animatorom z Regionalnej Szkoły Turystycznej, zabawa była po prostu fantastyczna! 🥳🎈
Kolorowe warkoczyki, błyszczące brokatowe tatuaże i zjawiskowe malowanie buzi – działo się tak dużo, że trudno to opisać słowami! 🤩 Najmłodsi opuszczali Teatr z wielkimi uśmiechami i głowami pełnymi pięknych wspomnień.
🌟 Dzień Dziecka w Regionalnej Szkole Turystycznej! 🌟
Dziś wyjątkowy dzień, dlatego wszystkim Uczniom RST – tym młodszym i tym zupełnie dorosłym – życzymy, abyście nigdy nie stracili w sobie dziecięcej ciekawości świata, odwagi do marzeń i radości z odkrywania nowych rzeczy! 🧭✨
Niech Wasza „turystyczna podróż” przez życie będzie pełna fascynujących miejsc, wspaniałych ludzi i sukcesów – zarówno w szkole, jak i poza nią. Pamiętajcie, że wiek to tylko cyfra, a pasja i uśmiech nie mają granic! 🥰
🍀 Wielki dzień przed Wami! 🍀
Wszystkim przystępującym dzisiaj do egzaminów zawodowych życzymy ogromnego powodzenia!
Cała nauka, godziny praktyk i zarwane nocki na pewno przyniosą efekty. Zachowajcie zimną krew, wierzcie w swoje umiejętności i dajcie z siebie wszystko.
Trzymamy mocno kciuki! 🤞🔥
Więcej niż praktyki – nasza kanaryjska przygoda powoli dobiega końca
4🇪🇸☀️ Powoli zbliżamy się do końca naszej niezwykłej przygody w Corralejo w ramach programu Erasmus+. Trudno uwierzyć, że za nami już ponad połowa wyjazdu!
Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności zdobywane podczas praktyk zawodowych. Mieliśmy okazję poznać hiszpańską kulturę, spróbować lokalnych potraw oraz podziwiać niesamowite widoki wyspy Fuerteventura. 🌴🌊
Szkolimy sie 👩🍳👨🍳
12W dniach 27 i 28 maja uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez #BranżoweCentrumUmiejętnościwDziedzinieTerapiiZajęciowej w Wałbrzychu.
Poprowadził je profesjonalista i szef kuchni, członek prestiżowego #TheWorldMasterChefsSociety Pan Tomasz Nowak👨🍳.
„Mój sąsiad i ja w Europie - Mein Nachbar und ich in Europa - Uczniowie z Saksonii i Dolnego Śląska w dialogu”
5Dzięki wygranej w konkursie filmowym organizowanym po raz drugi przez DODN we Wrocławiu🎥„Mój sąsiad i ja w Europie - Mein Nachbar und ich in Europa - Uczniowie z Saksonii i Dolnego Śląska w dialogu” uczennice naszej szkoły z klasy 1 TG — Malwina Raczuk i Jagoda Skrynkowska — miały wyjątkową okazję uczestniczyć w polsko-niemieckich warsztatach, które odbyły się w Cieplicach-Zdroju w dniach 18–22 maja 2026 roku.🇵🇱🇩🇪
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
