Strona główna
Inwestycja w przyszłość – uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej na szkoleniu w Wałbrzychu.
23W dniach 18–19 maja 2026 roku uczniowie klasy drugiej i dwóch z pierwszej Technikum Hotelarskiego z Regionalnej Szkoły Turystycznej wzięli udział w programie szkoleniowym w Branżowym Centrum Umiejętności w Dziedzinie Terapii Zajęciowej w Wałbrzychu. Wydarzenie to stanowiło kolejny, dynamiczny krok w procesie budowania przewagi konkurencyjnej naszych przyszłych absolwentów na rynku pracy. Edukacja na najwyższym poziomie.
Tydzień kuchni francuskiej🇨🇵🇨🇵
20🗼W tym tygodniu, w szkolnej pracowni gastronomicznej i kuchni dydaktycznej dominowały dania kuchni francuskiej. 🇨🇵
🗼W środę, uczniowie klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali specjalności francuskie - quiche lorraine, crêpes Suzette, ratatouille, soupe à l'oignon, crème brulée i macarons.
Pamięć, która trwa – akcja Żonkile
Nasza szkoła już 13 raz, włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną ,,ŻONKILE”, która od roku 2013 jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Jej celem było upamiętnienie 83. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy historycznej o tym wydarzeniu.
Nasze pierwsze dwa tygodnie na Fuerteventurze 🌴☀️
Dużo słońca, jeszcze więcej wiatru, zachody słońca jak z pocztówki i plaże, które serio wyglądają jak z filmu.
Były wspólne wieczory na plaży, gitara, śmiech i totalny chill 🌊
Zwiedzanie, spontaniczne wypady, trochę piachu wszędzie (dosłownie 😅) i masa pięknych momentów, które ciężko uchwycić na zdjęciach.
Majowy zawrót głowy! Cudowny dzień klasy IV tg na łonie natury🚣♀️🚣
3Maj to miesiąc kiedy wszystko i wszyscy dookoła są piękni, uśmiechnięci , zadowoleni , a to z powodu przyrody,która zachwyca nas bogatą kolorystyką i bogactwem zapachów.
Dzisiaj klasa IV tg z RST miała okazję spędzić taki cudowny dzień na łonie natury biorąc udział w spływie pontonowym .🚣🚣🚣
Był czas na relaks i czas fajnej rywalizacji zarówno na pontonach jak i podczas gry w paintball.
Dziękujemy za spotkanie!!
W dniu 12 maja odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszką Komisariatu Policji w Polanicy‑Zdroju, Natalią Rak, poświęcone zagadnieniom odpowiedzialności nieletnich za czyny zabronione. Zajęcia miały charakter profilaktyczno‑edukacyjny i stanowiły ważny element działań szkoły w zakresie bezpieczeństwa oraz kształtowania świadomych postaw społecznych.
Edukacja i świadomość, czyli program „Młodzi Świadomi” w naszej szkole! 🧠💬
Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu pt. „Młodzi Świadomi” realizowanego we współpracy z pracownikami Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Kłodzku. Program dotyczy problematyki zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową i odnosi się do m. in do ryzykownych zachowań seksualnych. Uczniowie dowiedzieli się jakimi chorobami można zakazić się podczas kontaktów intymnych, jak rozpoznawać objawy chorób przenoszonych drogą płciową, gdzie szukać pomocy w zakresie diagnostyki i leczenia, kiedy zaobserwujemy objawy, jakie są konsekwencje braku reakcji i nieleczenia tych chorób, czy można zapobiegać tym chorobom i jak to zrobić.
🎬 Wielki sukces i polsko-niemiecka przygoda klasy 1 TG! 🇩🇪🇵🇱
5Wczoraj nasze uczennice z klasy 1 TG – Malwina Raczuk oraz Jagoda Skrynkowska – rozpoczęły polsko-niemieckie warsztaty w Cieplicach-Zdroju. Wyjazd jest nagrodą za udział i sukces w konkursie filmowym „Mój sąsiad i ja w Europie. Uczniowie z Saksonii i Dolnego Śląska w dialogu”.
Nasze uczennice wraz z Panią Barbarą Prusak uczestniczą w pięciodniowym wyjeździe, podczas którego biorą udział w polsko-niemieckich warsztatach integracyjnych i edukacyjnych.🫶🏻❤️
Odkrywamy magiczną wyspę 🏝🏝
🌊🇪🇸 Odkrywamy magiczną wyspę Isla de Lobos w ramach projektu Erasmus+ na Fuerteventura! ☀️
Nasza podróż rozpoczęła się od rejsu „water taxi”, którym dotarliśmy na tę niezwykłą, wulkaniczną wyspę położoną między Fuerteventurą a Lanzarote. 🚤🌊 Sama nazwa „Lobos” oznacza „wilki”, jednak nie chodzi tutaj o te lądowe zwierzęta — wyspa została nazwana na cześć mniszki śródziemnomorskiej, czyli foki nazywanej dawniej „wilkiem morskim”, która kiedyś licznie zamieszkiwała te tereny. 🦭
🌴☀️ Mija już prawie tydzień naszego pobytu na słonecznej Fuerteventurze! 🇮🇨✈️
Za nami pierwsze dni pracy, poznawanie obowiązków zawodowych oraz hiszpańskiej kultury i lokalnych zwyczajów 🇪🇸💼Poza praktykami zawodowymi uczniowie mają również okazję poznawać uroki Corralejo 🇮🇨🌊 – klimatyczne uliczki, lokalną kulturę i wyjątkową atmosferę wyspy.
Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej 🇪🇺
SZLAKIEM ZAWODOWEGO ROZWOJU
2Regionalna Szkoła Turystyczna rozpoczęła praktyki zawodowe na 🇮🇨wyspie kanaryjskiej Fuerteventura w ramach projektu „Szlakiem Zawodowego Rozwoju”.
ℹ️Odbyło się już spotkanie informacyjne, podczas którego uczestnicy poznali szczegóły praktyk oraz zasady pobytu.
🗺️🏨🧑🍳Uczniowie mieli również okazję zobaczyć swoje miejsca pracy i poznać przyszłe obowiązki.
Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"
Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” to prestiżowy, coroczny konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku celem konkursu była popularyzacja krajoznawstwa, poznawanie "Małych Ojczyzn", dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć regionu.
Powodzenia!!🍀🍀
Drodzy Maturzyści! Dzisiaj zamykacie ważny rozdział swojej edukacji i stajecie przed jednym z najważniejszych wyzwań. Pamiętajcie, że matura to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale przede wszystkim bilet do realizacji Waszych marzeń.
Życzymy Wam:
Jasności umysłu i trafnych skojarzeń przy każdym pytaniu,
Wiwat Maj, 3 Maj – pamięć o wydarzeniu sprzed 235 lat
Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki. Jego obrady trwały cztery lata – od 1788 do 1792 roku, z tego powodu jest nazywany również Sejmem Czteroletnim. Posłowie będący zwolennikami reform, w porozumieniu z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim opracowali projekt konstytucji.
ANIMATOR KWIETNIA!
2Animator czasu wolnego dba o przygotowanie i realizację programu animacyjnego i aktywnie prowadzi zajęcia dla dzieci.Najlepsi animatorzy są w Regionalnej Szkole Turystycznej a swoje zaangażowanie i pasję realizują w dodatkowych warsztatach i zajęciach animacyjnych, jak np. w Galerii Twierdza Kłodzka. Tam - przebrani w piratów, księżniczki i rycerzy zaczarowali świat maluchów w Piracką Wyspę Skarbów. Serdecznie gratulujemy tytułu Animator Kwietnia 2026 Zosi z klasy 1 t oraz wyróżnień dla uczniów klasy 1, 3 i 4t.Bardzo dziękujemy - nauczyciele przedmiotów turystycznych
GOTUJEMY WAM ATRAKCJE - KULINARNA TWIERDZA KŁODZKO 👩🍳👩🍳
43W minioną sobotę, 25 kwietnia 2026 roku, Galeria Twierdza Kłodzko stała się areną wyjątkowego popisu umiejętności uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.🤩🥰🤩
Młodzież w praktyce udowodniła, że branża turystyczno-gastronomiczna nie ma przed nią tajemnic.
Uczniowie drugiej i trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego ze specjalizacją pracownik pokładowy (steward/stewardessa) oczarowali gości nienagannymi manierami i precyzją. Podczas pokazów obsługi kelnerskiej i hotelowej zaprezentowali standardy na najwyższym, światowym poziomie, dbając o każdy detal – od profesjonalnego nakrycia stołu po wzorcową gościnność.
Wizyta w wyjątkowej zagrodzie..🐄🐄
6🧀 W dniu dzisiejszym uczniowie z trzech klas technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce dydaktycznej.
🧀 W Certyfikowanej Zagrodzie Edukacyjnej Pasternak w Lutomierzu wzięli udział w warsztatach warzenia sera na wesoło.🙂
🧀 Każdy osobiście mógł zobaczyć jak wygląda proces przygotowania mleka, krojenia skrzepu oraz ręcznego odciągania serwatki.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
