• Pożegnanie absolwentów

• Serdecznie zapraszamy na uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Regionalnej Szkoły Turystycznej, która odbędzie się w piątek 28 kwietnia 2023 r. o godzinie 11:00 w budynku szkoły.

• Hotelowy tydzień Ziemi

• Uczniowie technikum hotelarskiego RST rozpoczęli działania związane z „Hotelowym tygodniem Ziemi’’. Wydarzenie ma na celu promowanie proekologicznej postawy wśród naszego środowiska szkolnego oraz budowanie świadomości w zakresie zrównoważonego hotelarstwa. Każdego dnia będziemy podejmować się innego zadania przyjaznego dla naszego środowiska. W pierwszym dniu postanowiliśmy pozbierać śmieci.

• Akcja Żonkile 2023 w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Już po raz dziesiąty 19 kwietnia społeczność Regionalnej Szkoły Turystycznej włączyła się w Akcję Żonkile. Inicjatorem działania było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. W tym roku obchodziliśmy okrągłą 80 rocznicę tego zrywu. Przygotowania do obchodów w RST były poprzedzone pracami, które wykonali szkolni wolontariusze. Na ten szczególny dzień przygotowali dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły - żółte, papierowe żonkile, będące symbolem tego powstania. 19.04.2023 roku na lekcjach historii uczniowie obejrzeli premierę animacji filmowej ,,Zdążyć przed Panem Bogiem'' w reżyserii Agnieszki Matan, a konsultowanej przez samą Hannę Krall czyli autorkę tego reportażu literackiego. Narracja filmu wpisuje się w trzy płaszczyzny czasowe. Uczniowie mieli okazję poznać losy młodego Marka Edelmana z okresu II wojny światowej, podczas rozwoju jego kariery lekarskiej w latach siedemdziesiątych XX wieku w Łodzi i w czasie rozmowy z Hanną Krall. Jedna z uczennic po obejrzeniu filmu powiedziała: ,, na co dzień mało interesuję się historią, ale ten film wywarł na mnie duże wrażenie; dzięki tej animacji uświadomiłam sobie jak człowiek w życiu narażony jest na przeżywanie różnych traumatycznych sytuacji z którymi musi sobie radzić ". Podczas tej wyjątkowej lekcji historii poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania stawiane przez Hannę Krall i Marka Edelmana. Za udział w przedsięwzięciu składamy podziękowania dyrekcji szkoły i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Szczególne ukłony dla wolontariuszy zaangażowanych w organizację działania i w ,,,produkcję" żonkili. Do zobaczenia za rok! ( Danuta Droździk- nauczyciel historii )

• Konkurs na ,,Na najlepszą palmę lub zająca wielkanocnego’’

• W dniu dzisiejszym w Regionalnej Szkole Turystycznej dla wszystkich naszych uczniów odbył się konkurs na ,,Na najlepszą palmę lub zająca wielkanocnego’’. Łącznie udział wzięło 35 osób. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Wyniki zostaną ogłoszone po Świętach Wielkanocnych.

• Przygotowania do konkursu....

• Tak wyglądały przygotowania do konkursu wielkanocnego w RST: "Najlepsza palma i zając wielkanocny’’. Uczniowie z II klasy technikum hotelarskiego próbowali swoich zdolności plastycznych tworząc ekologiczne kompozycje.

• Uwaga!!

• W związku z awarią linii telefonicznej (awaria zgłoszona kilka dni temu, zresztą ponownie) prosimy o kontakt ze szkołą drogą mailową. Z powodu dodatkowych prac usunięcie uszkodzenia zajmie firmie Orange więcej czasu. Czynności naprawy awarii zostały zaplanowane wstępnie do 8 kwietnia br.

• Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• Nasi uczniowie pasjonują się nie tylko gotowaniem, turystyką czy hotelarstwem, ale również językami obcymi.

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Uczniowie odpowiadali na pytania związane z historią, kulturą czy zwyczajami w krajach anglosaskich.

Wyniki już wkrótce.

Proszę śledzić informacje na Instagramie i naszym Facebooku!

• Pielgrzymka maturzystów

• Maturzyści z naszej parafii, uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej. Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy – Zdroju, 17 marca 2023 r. wraz z ks. Mateuszem, udali się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów, a tym samym zawierzyć swoją przyszłość Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęło się Eucharystią w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył Bp. Marek Mendyk. W homilii zwracał uwagę na potrzebę słuchania Boga i drugiego człowieka. Apelował do młodzieży, aby swoje przyszłe życie oparli na Ewangelii. Następnie młodzież wysłuchała konferencji ks. Rafała Główczyńskiego SDS, znanego jako “ksiądz z osiedla”. Mówił o głoszeniu Chrystusa w mediach oraz zachęcał młodych do modlitwy. Ostatnim punktem pielgrzymki była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Ks. Mateusz Matusiak

• Uczennica RST w finale Powiatowego Konkursu Językowego

• Marlena Apolinarska wraz z najlepszymi jezykowcami szkół ponadpodstawowych w powiecie zmierzyła się dziś z finałowym etapem Konkursu Językowego organizowanego w LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

W finałowej 10 germanistów udało jej się zająć VII miejsce.

Gratulujemy!